У Нафтогазі заявили, що нова ціна російського газу буде нижчою за європейську

За словами Вітренка, Стокгольмський арбітраж 31 травня виніс окреме рішення у спорі між НАК «Нафтогаз України» і російським «Газпромом» за контрактом на поставку газу від 2009 року.

«Для розуміння ситуації важливо проаналізувати, чому арбітраж вирішив, що Нафтогаз не повинен платити Газпрому по «бери або плати».

Про це в інтерв'ю НВ заявив Юрій Вітренко, головний комерційний директор групи Нафтогаз Україна, передає УНІАН. І ретроактивно положення «бери або плати» не застосовується.

«Принцип, який заклав трибунал і який належить сторонам імплементувати в рамках змін в існуючий контракт», — це просто ціна європейського ринку. Суд також визначив, як повинна змінюватися формула ціни на російський газ для України.

Крім того, в компанії сподіваються, що після закінчення суду щодо транзиту газу, почне працювати угода про інтерконект — об'єднання українських мереж зі східноєвропейськими країнами-сусідами.

Нафтогаз написав Газпрому лист, де вказали, що хочемо скористатися нашим контрактним правом на перегляд ціни.

«Так, вона буде нижче». Сьогодні ми купуємо газ за ціною, яка коливається навколо ціни на німецькому ринку плюс транспортування від Німеччини до України. Це відкриває абсолютно нові можливості на ринку і може призвести до того, що ціна на українському ринку і для інших покупців теж опуститься до рівня «хаб».

Вітренко зазначає, Нафтогаз заявив Росії, що незаконна анексія Криму не повинна призводити до підняття ціни від Газпрому. Вона повинна сягати $ 268,5 / тис. кубометрів.

  • Аптекар Артур Михайлович