У «Нафтогазі» розповіли, чи купуватиме Україна газ у Росії

Про це в інтерв'ю НВ заявив Юрій Вітренко, головний комерційний директор групи Нафтогаз Україна.

Як пояснив він, на даний момент оптова ціна в Україні залежить від вартості імпортного газу, який «Нафтогаз» та інші імпортери купують на європейському ринку.

«Принцип, який заклав трибунал і який належить сторонам імплементувати в рамках змін в існуючий контракт», — це просто ціна європейського ринку.

«У такому разі Газпром би отримував рівний доход (за вирахуванням витрат на транспортування) від продажу кубометру газу в Німеччині і в Україні. Нова ціна має просто дорівнювати ціні на європейському ринку, тобто без премії до хабу, яка б відображала вартість транспортування», — констатував Вітренко.

Також він підкреслює, що ті принципи, які визначив арбітраж, не дадуть можливості Газпрому шантажувати Україну в майбутньому.

Стокгольмський арбітраж 31 травня виніс окрему ухвалу в спорі між НАК Нафтогаз України і російським Газпромом за контрактом на поставку газу від 2009 року.

Вона також сказала: «Ціна, яка буде переглянута з квітня 2014 року, почне застосовуватися не тільки до обсягів власне 2014 року, але і до того газу, який ми брали в 2015-му».

Він підкреслив, що зрештою купувати газ в Росії все одно буде дешевше, ніж в Європі.

«Прочитавши рішення арбітражу, ми розповіли про те, що вимоги „Газпрому“ про плату за невибрані обсяги ($34,5 млрд плюс близько $10 млрд відсотків. — ред.) були відхилені судом в повному обсязі». Крім того, задоволено вимогу «Нафтогазу» і повністю скасовано заборону з боку «Газпрому» на реекспорт природного газу.

У червні 2014 року було ініційовано взаємні позови до Стокгольмського арбітражу з боку Національного нафтогазового холдингу «Нафтогаз України» і «Газпрому».

  • Аптекар Артур Михайлович