Рада безпеки ООН схвалила нові санкції проти Північної Кореї

Рада Безпеки ООН наклала нові санкції на КНДР у відповідь на чергове ядерне випробування. Вона також додала, що США не шукають війни з Північною Кореєю, і що Пхеньян «ще не перейшов точку неповернення». Резолюцію підтримали усі 15 держав-членів Ради Безпеки ООН.

При цьому Америка послабила початковий проект резолюції, щоб отримати підтримку з боку РФ і Китаю. Також заморожується імпорт сирової нафти на нинішньому рівні, який забезпечує Китай, — 4 мільйони барелів.

Також із новозапровадженої повної заборони на спільні підприємства з Північною Кореєю вилучені спільні китайсько-північнокорейські гідроелектростанції на прикордонній річці Ялуцзян і спільний російсько-північнокорейський залізнично-портовий вузол Хасан-Раджин, яким російське вугілля відвантажується до інших країн.

Також країнам заборонять видачу нових дозволів на роботу для вихідців з КНДР.

Резолюція також передбачає заборону на конденсати і природні газові рідини. А ще забороняє експорт текстильної продукції - із КНДР, передає «5 канал». Зокрема, президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон крім посилення санкцій проти КНДР розглядаєможливість припинення торгових відносин з будь-якою країною, яка співпрацює з Північною Кореєю.

Як відомо, 3 вересня КНДР офіційно оголосила про успішне випробування водневої бомби — найпотужнішої за всю історію ядерних випробувань в Північній Кореї.

Пізніше стало відомо, що корейці випробували водневий боєзаряд, призначений для оснащення міжконтинентальних балістичних ракет.

  • Привалов Вадим Дмитрійович