Волкер: Росія розуміє, що не досягає мети в Україні

«Було дуже цікаво минулого тижня бачити, як Росія пропонує миротворчу місію, місію ООН», — заявив він та зауважив, що РФ раніше не підтримувала розгортання такої місії.

«Те, що було запропоновано, я вважаю, розділить Україну ще більше, ніж вирішить проблему. Сподіваюся, що я буду на окупованій території і колись буде відновлено український суверенітет на цій території», — сказав він під час 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії «Чи став світ новим? і що це означає для України?» в Києві в суботу, пише «Інтерфакс-Україна».

При цьому спецпредставник Держдепу вважає, що сам факт пропозиції важливий і вартий вивчення. Ситуація на Донбасі і ситуація в цілому стратегічно не є сприятливою для Росії, вона не є сприятливою для України, для людей Донбасу, і насправді вона буде погіршуватися, і ситуація в 2017 році гірша, ніж в попередньому. При цьому він зазначив, що це питання не може бути вирішене без прямого контакту з представниками проросійських бойовиків на Донбасі.

Волкер додав, що якби дійсно з’явилася домовленість про миротворців ООН в Донбасі, вони б розміщувалися в рамках Мінську. «Вона перебуває в повній відповідності з логікою Мінських домовленостей», — сказав Лавров.

  • Привалов Вадим Дмитрійович