Помер Алан Чумак, який «заряджав воду» для радянських телеглядачів

У Москві на 83-му році життя помер відомий російський «цілитель» Аллан Чумак.

НВ розповідає про те, ким був Чумак, і чим він запам’ятався мільйонам телеглядачів. У Чумака журналістську освіту, він працював кілька десятиліть на радянському телебаченні.

Наприкінці 1980-х і на початку 1990-х років став одним із найвідоміших цілителів у Росії.

Під час цих сеансів він мовчки робив паси руками.

Але в 90-х діяльність подібних цілителів була обмежена наказом МОЗ РФ, який зменшив вплив на людей нетрадиційних методів лікування.

У Комісії Російської Академії Наук по боротьбі з лженаукою і фальсифікацією наукових досліджень його назвали шарлатаном. Ектрасенсорні здібності у собі виявив випадково.

Наскільки відомо, у 2000 році екстрасенс вирішив присвятити себе політиці і балотувався до Держдуми, проте набрав лише трохи більше 3% голосів виборців.

Крім того, він є автором книг «Цілюща сила всередині вас», «Тим, хто вірить у диво» і «Книга-екстрасенс».

Чумак розповідав, що також читає лекції «для тих, хто хотів би змінити свою долю». Він також був у складі журі української Битви екстрасенсів. Той, хто володіє абсолютним слухом — ще не музикант. Про це повідомила його дружина Людмила, передає РБК. Йому було 82 роки, причина смерті не називається.

«Це сталося вчора ввечері, так. Коментарі я поки не готовий давати», — сказав Дмитро.

Про смерть батька заявляв також син Аллана Чумака Дмитро.

На 83 році життя помер Алан Чумак. Ми дружили протягом 27 років. Мені буде дуже його не вистачати. «Світла пам’ять», — написав журналіст.

  • Денисов Артем Константинович