МВФ зробив прогнози щодо українського ВВП та рівня безробіття

Про це йдеться в жовтневій доповіді Фонду про перспективи розвитку світової економіки, опублікованій на офіційному сайті МВФ.

МВФ оприлюднив новий глобальний прогноз економічного зростання на 2017-2018 роки, який є більш оптимістичним як для багатьох найбільших економік світу, так і для світу в цілому, пише Deutsche Welle. У 2016 році, крім Венесуели, зменшення ВВП було відзначено також у Бразилії, Аргентини та Еквадору, проте в 2017 році і в проектах на 2018 вони залишилися тільки у Венесуели.

В оновленому прогнозі також наводяться позитивні показники для Єврозони, незважаючи на напруження і непевність через Brexit.

При цьому МВФ прогнозує в Україні середньорічну інфляцію у 2017 році на рівні 12,8%, у 2018 — 10%, а в 2022 році - на рівні 5%. «Картина зараз інша, вона пов’язана з прискореним ростом в Європі, Японії, Китаї та Сполучених Штатах», — ідеться в доповіді.

Раніше, в своїх квітневих прогнозах, Фонд оприлюднив аналогічні показники очікуваного зростання ВВП України поточного року та інфляції на кінець періоду.

Завдяки відновленню енергетичного сектору США, прогнози економічного зростання економіки підвищено до 2,2% у 2017 році та 2,3% - у 2018 році.

Рівень безробіття в Україні, як очікується, зросте до 9,5% цього року та 9,3% наступного.

Прогнози покращено на тлі зміцнення стабільності на світових ринках і зростання довіри інвесторів.

  • Аптекар Артур Михайлович