МЗС України: Українські лікарі вирушили до Гриба у РФ

За її словами, українська сторона направила медиків для обстеження Гриба, якого утримують в СІЗО, з огляду на його стан здоров’я на даний момент, а також керуючись рішенням Європейського суду з прав людини.

Він уточнив, що, згідно листу ЄСПЛ, надати висновки про стан здоров’я 19-річного українця необхідно до 16 жовтня.

У МЗС наголосили, що Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону неодноразово зверталося до російської сторони з клопотанням про надання дозволу на обстеження його українськими лікарями, проте відповіді так і не отримало.

Враховуючи позицію Європейського суду з прав людини, Київ, не очікуючи рішення російської сторони про допуск українських лікарів до затриманого Гриба, керуючись відповідним рішенням ЄСПЛ, відрядив 11 жовтня українських медиків до Російської Федерації.

У відомстві сподіваються, що російська сторона виконає рішення ЄСПЛ та надасть відповідний дозвіл на відвідання Гриба українськими фахівцями.

«Ми передбачаємо три варіанти розвитку подій».

Він додав, що зараз МЗС і МОЗ працюють над питанням про відрядження групи лікарів до Росії 11 жовтня, й додав, що Україна оплатила Грибу послуги адвоката.

Представництво ЄС в Україні вимагає від влади Росії звільнити утримуваного під арештом українця Павла Гриба та інших громадян, затриманих незаконно.

Як відомо, Павло Грибзник 24 серпня у Білорусі. Адвокат хлопця сказав, що рішення було ухвалене заочно. Однак, захисник впевнений, що юнака, скоріше за все, залишать під вартою, оскільки в нього немає майна чи реєстрації в Росії, тож його не можуть відпустити під домашній арешт чи підписку про невиїзд.

  • Бєляєва Діана Олександрівна