Уряд Іспанії поставив Каталонії ультиматум

Про це 11 жовтня повідомляє DW.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив у середу, що він хоче пояснення від лідерів автономної Каталонії про те, чи вони проголосили незалежність від Іспанії, чи ні. У Мадриді вважають, що з цієї заяви не очевидно, чи оголосив регіон про незалежність.

За словами Рахоя, відповідь каталонської влади визначить майбутнє Каталонії. За результатами референдуму Каталонія заслуговує на те, щоб бути незалежною державою, заявив він, водночас вона готова до переговорів з іспанським урядом, і проголошення незалежності відкладається на кілька тижнів, сказав Пучдемон.

«Нас попросили натиснути на гальма, і ми це зробили», — заявив представник уряду автономії.

Напередодні депутати каталонського парламенту прийняли документ про незалежність республіки. З них 90 відсотків висловилися за суверенітет.

«Сьогодні кабінет міністрів погодився офіційно заявити каталонському уряду про те, щоб він чітко сформулював свою позицію щодо незалежності Каталонії, незважаючи на навмисну плутанину, пов’язану з її проголошенням», — сказав Рахой у телевізійному зверненні. Він посилався на суперечливий плебісцит від першого жовтня, який іспанський уряд і конституційний суд визнали незаконним.

  • Привалов Вадим Дмитрійович