Кабмін затвердив план заходів щодо впровадження накопичувальної пенсійної системи

Міністр соціальної політики України Андрій Рева вважає, що накопичувальну пенсійну систему необхідно зробити недержавною. Відповідне рішення було ухвалене на сьогоднішньому засіданні уряду, передає кореспондент УНН.

Застраховані особи, яким на 1 січня 2019 року залишилося менше 10 років до досягнення пенсійного віку, мають право прийняти рішення не сплачувати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування, а особи, які досягли пенсійного віку, не можуть бути платниками страхових внесків до накопичувального фонду.

Розробити законопроект, який повинен визначити правила і вимоги до програм обов’язкової і добровільної участі в накопичувальній пенсійній системі, зокрема розміри страхових внесків і бази їх нарахування, планується в першому кварталі 2018 року.

«Передбачено, що загальнообов’язкова державна накопичувальна система є державною». Також до 2018 року внесуть до парламенту законопроект про перерозподіл повноважень між Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг і Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку у сфері регулювання діяльності суб'єктів недержавного пенсійного забезпечення.

Вже до кінця цього року Кабмін запланував розробити законопроекти про критерії відбору недержавних пенсійних фондів, а також проект закону про створення умов для вільного руху капіталів і введення нових фінансових інструментів для інвестування.

  • Москвін Артем Вячеславович