Журналістку з Казахстану затримали у Києві

Як він каже, журналістка припускає, що це були правоохоронці з Казахстану, які зникли після того, як прибули українські поліцейські.

У Києві затримали казахстанську журналістку Жанару Ахмет, яка втекла до України від переслідувань на батьківщині.

Про це повідомив один з її адвокатів Владислав Грищенко, передає Радіо Свобода.

«Її затримали, склали протокол про затримання».

«Співробітникам Нацполіціі надійшла інформація, що нібито за цією адресою живе людина, яка ховається від правоохоронних органів Казахстану і перебуває в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу», — додав адвокат. «Вона зараз перебуває у Вишгородському ІТТ», — зазначив адвокат.

У понеділок, 23 жовтня, Києво-Святошинський суд буде розглядати питання про обрання для журналістки «тимчасового арешту в рамках екстрадиційної процедури». Вона затримана, згідно зі статтею 208 Кримінально-процесуального кодексу («затримання уповноваженою службовою особою»).

Грищенко додав, що співробітники поліції затримали журналістку, оскільки отримали інформацію про розшук. «У нас є 72 години для того, щоб доставити її до суду і суд обрав подальший запобіжний захід до того моменту, коли вона буде передана органам іншої держави», — повідомив Жукович. Завтра-післязавтра вона буде доправлена до суду і суд буде обирати міру запобіжного заходу.

Сама Ахмет розмістила на своїй сторінці у Facebook відео, в якому заявила, що чекатиме суду до понеділка і сподівається на підтримку громадськості.

Жанара Ахмет публікувалася в опозиційній газеті Казахстану «Трибуна», а також як блогер висвітлювала боротьбу опозиції Казахстану з порушеннями з боку влади.

«Я прошу нікого не хвилюватись, я також спокійна».

  • Привалов Вадим Дмитрійович