У США арештували українку під час протесту проти російського концерту

Під час протесту біля Національного собору у Вашингтоні заарештували представницю української діаспори Олексу Чопівську.

У понеділок, 13 листопада, вона виступала проти «Концерту за єдність», організованого за участю посольства Росії, передає «Голос Америки».

Чопівська разом з мамою роздавали листівки з інформацією про російську агресію в Україні відвідувачам концерту. Учасниками виступу були російські музиканти Валерій Гергієв і Денис Мацуєв. У 2014 році вони підписали публічний лист на підтримку дій Росії і позиції президента РФ Володимира Путіна щодо Криму.

Спочатку охоронці собору попросили жінок піти геть, а коли ті не погодилися, начальник охорони викликав поліцію. Алекса, яка вчилася у приватній школі для дівчаток при соборі, наполягала на тому, щоб залишитися. Там на неї склали протокол і відпустили. «Поліція скрутила Олексі руки, одягла наручники, посадили її в поліцейську машину і відвезла», — йдеться в повідомленні.

Жінці, яка очолює Американський центр за європейську Україну і є головним виконавчим директором та засновником Транснаціональної освітньої групи і директором Програми світової економіки в Інституті Аспена, буде на рік заборонено заходити на територію собору.

«Вчорашній концерт рекламували як 'Концерт за єдність'". За що така єдність і з ким?

У коментарі Чопівська підтвердила, що її звинуватили в незаконному попаданні на приватну територію і заборонили заходити на територію собору протягом року. Чопівська розповіла, що у місцевому поліцейському відділку її протримали близько п’яти годин, після чого відпустили. Сама Олекса буде таке рішення оскаржувати в суді. Вони викрикували: «Не пий чай з КДБ», «Сором!» та інше відвідувачам концерту, які могли їх почути лише з вікон своїх машин.

Дивіться також: Час-Тайм. Зустріч Волкера з Сурковим.

  • Привалов Вадим Дмитрійович