У Зімбабве військові здійснили захоплення влади, але заперечують факт перевороту

Після того, як військові підрозділи Зімбабве зайшли у столицю країни Хараре, вони взяли під варту 93-літнього президента країни Роберта Мугабе і його дружину.

Про це повідомляє генерал-майор Сібусісо Мойо по телебаченню в столиці в Хараре.

«Ми націлені на злочинців, які оточують його (Мугабе — Ред.), і які вчиняють злочини, що призводять до соціально-економічних страждань у країні». Сам президент, як стверджується, знаходиться «в цілковитій безпеці».

Джерела агентства Reuters повідомляють, що під час захоплення телеканалу деякі співробітники ZBC зазнали грубого поводження з боку військових.

«На карту поставлена наша країна і майбутнє, і ми не дозволимо ніякому окремому військовому встати на шляху лідера партії і законно обраного президента країни», — заявив він. Повідомлень про загиблих не надходило.

Роберту Мугабе 93 роки, він очолює Зімбабве з 1987 року. Він очолює країну протягом останніх 37 років. Але ситуація змінилася, і тепер імовірною наступницею називають дружину Мугабе — Грейс.

Лідер молодіжного крила панівної партії Кудзай Чіпанга сказав, що вся армія генерала не підтримує.

За день до цього очільник Збройних Сил Зімбабве заявив про те, що вони готові втрутитися в ситуацію, яка виникла в країні на фоні відставок посадових осіб, які пов’язані із колишнім президентом Емерсоном Мнангагва. У відповідь правляча партія звинуватила Чівенгу в «зрадницькій поведінці».

Як зазначає Associated Press, президент країни також звинуватив Мнангагву у спробі захопити владу за допомогою чаклунства.

  • Москвін Артем Вячеславович